Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Jihomoravské obce a města sbíraly ocenění za třídění elektroodpadu

elektrospotrebice

Hned dvě společnosti zabývající se zpětným odběrem elektrozařízení - ASEKOL a ELEKTROWIN – v těchto dnech předaly ocenění a finanční odměny obcím, které letos nejlépe třídily elektroodpad. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a Jihomoravským krajem. Ceremoniál moderovala Miss ČR 2003 Lucie Váchová Křížková.

Číst dál...

Češi nejsou zatížení škodlivinami více než jiní Evropané

teplarna01

Státní zdravotní ústav dokončil rozsáhlou studii, která je součástí evropského projektu COPHES/DEMOCOPHES, zaměřeného na zjišťování chemických škodlivin v lidském těle. V rámci takzvaného humánního biomonitoringu se zkoumaly koncentrace vybraných chemických látek a jejich metabolitů v tělech českých dětí a jejich matek. Poprvé máme díky jednotnému postupu a metodice srovnání s dalšími 16 evropskými zeměmi.

 

Číst dál...

Vítězem Ceny eko energie 2012 je projekt „Využití papírového odpadu“

papirove brikety

Vítězem Ceny eko energie pro rok 2012 se stává Střední škola obchodu a služeb Jihlava se svým projektem Využití papírového odpadu.

Číst dál...

Vítězem E.ON Energy Globe Award ČR 2012 se stal ekologický dům do extrémních podmínek

otaceci dum lhota ikona

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR, jejíž iniciátorem v České republice je energetická společnost E.ON, a která je také často nazývána jako udílení „ekologických Oskarů“, zná již svého vítěze. Ceny vítězům jednotlivých soutěžních kategorií předali během finálového večera v pražském klubu SaSaZu patroni z řad známých osobností. I letos se projekty šetřící energii ucházely o prvenství v sedmi kategoriích: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil. O absolutním vítězi rozhodla veřejnost hlasováním na internetu a také diváci v sále během finálového večera. Absolutní prvenství v letošním ročníku patří Bohumilu Lhotovi s jeho unikátním otáčivým domem.

Číst dál...

Polovina Čechů nejraději chodí do sběrných dvorů

 sberny dvur

Ačkoliv se Češi, kteří neodevzdávají vysloužilé elektrospotřebiče k ekologické recyklaci, vymlouvají na nedostatek míst zpětného odběru, jde hlavně o omluvu vlastní pohodlnosti. V současnosti existuje mnoho možností, kam staré elektro odevzdat.  Lidé je mohou například předat prodejci při nákupu nového zařízení, mohou je vhodit do speciálních sběrných kontejnerů, využít mobilní svozy velkoobjemových nebo nebezpečných odpadů, popř. je odevzdat sborům dobrovolných hasičů, zapojených do projektu Recyklujte s hasiči kolektivního systému ELEKTROWIN. Pro 49 % Čechů je ale nejoblíbenější formou zapojení se do procesu recyklace návštěva sběrného dvora. Vyplývá to z nedávného průzkumu společností ELEKTROWIN a Asekol.

Číst dál...

REKLAMA